Apel Poległych Powstańców, Oborniki 5 stycznia 2014

By 4 stycznia, 2014 13 sierpnia, 2022 No Comments

Pierwsza sobota nowego roku okazała się być dla Nas pretekstem do zadumy…
Członkowie PRO, zarówno Ci umundurowani rekonstruktorzy jak i bracia strzelcy wzięli udział w uroczystościach z cyklu obchodów 95 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.  Po radosnym święcie wybuchu grudniowego Powstania przyszedł czas na wspomnienie poległych oborniczan. W uroczystościach przy grobach poległych Powstańców uczestniczyły lokalne władze samorządowe oraz grupy mieszkańców. Swoje reprezentacje wystawiły różne organizacje np. Towarzystwo Pamięci Powstania, Szkoły, a także fanklub kibiców Lecha Poznań. Komenda Hufca ZHP wystawiła oczywiście honorową wartę oraz poprowadziła całą uroczystość.
Grupa rekonstrukcyjna 7 Regimentu Szefostwa Potockiego oprócz wystawionej warty, oddała potrójną salwę ze swoich muszkietów.

Chwała Bohaterom! Cześć Waszej Pamięci!