Stowarzyszenie Strzelców z Broni Historycznej i Czarnoprochowej
pn. Poznański Regiment Odprzodowy
Archiwum

VII Zawody CP, Dąbrówka Leśna 31 sierpnia 2013

By 3 września, 2013 13 sierpnia, 2022 No Comments

VII Zawody Czarnoprochowe organizowane przez PRO przeszły do historii. Imprezę uroczyście w okolicach godziny dziesiątej wystrzałem z regimentowej armaty otworzył Burmistrz Obornik,
pan Tomasz Szrama.

Największym powodzeniem na strzelnicy cieszyła się jak zwykle konkurencja karabinowa na 50 m. Poza tym zawody odbyły się jeszcze w pięciu tradycyjnych w Dąbrówce Leśnej konkurencjach. Tegoroczna edycja przyniosła także dodatkową atrakcję. Poza oficjalną konkurencją rozegraliśmy dodatkowe zawody ku czci
i pamięci zmarłego w październiku 2012 r. regimentowego kolegi Andrzeja Palecznego. Była to zabawa z wykorzystaniem darzonych przez Wielebnego sympatią i sentymentem pistoletów Derringera. Trofeum Memoriału stanowił właśnie pamiątkowy Derringer. Powodów do zadumy było więcej gdyż przy okazji minutą ciszy uczciliśmy także pamięć kolegi, forumowego Big Beara z Gdańska.

Nie lada atrakcją okazała się być także wirtualna strzelnica, na której z prawdziwej broni, strzelając wiązką lasera można było spróbować ustrzelić m.in.: puszkę, dzika, kaczkę oraz tradycyjne rzutki. Zainteresowanie ową formą strzelania przeszło najśmielsze oczekiwania, a do namiotu momentami ustawiały się regularne kolejki.

Zawody odwiedziła także ekipa telewizji regionalnej. Część uczestników została do niedzieli co zaowocowało udanym wieczorem integracyjnym. Jeszcze raz z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim naszym przyjaciołom, który wsparli organizację zawodów oraz gościom bez których takie wydarzenia nie miały by sensu. Zapraszamy i do zobaczenia za rok!

GALERIA ZDJĘĆ

REPORTAŻ (TVP POZNAŃ – TELESKOP)

Leave a Reply