VI Zawody CP PRO, Dąbrówka Leśna,
1 września 2012

By 21 listopada, 2012 13 sierpnia, 2022 No Comments

W sobotę, 1. września na – jak słyszymy – na jednej z najpiękniejszych w kraju strzelnicy „Nad Flintą” w Dąbrówce Leśnej miała miejsce szósta edycja ogólnopolskich zawodów CP organizowanych przez PRO.

Pogoda dopisała, a w zawodach wystartowało w sumie 36 zawodników.

Kibiców było jednak znacznie, znacznie więcej. Odwiedziło nas także ok. 30 osobowa grupa harcerzy z obornickiego hufca ZHP.
Organizatorzy rozpisali strzelania w sześciu podstawowych dyscyplinach:

1. Dowolny karabin kapiszonowy – 50 m
  2. Dowolny karabin kapiszonowy – 100 m
  3. Dowolny pistolet kapiszonowy – 50 m
  4. Dowolny karabin skałkowy – 50 m
  5. Rewolwer – 25 m
  6. Strzelania do rzutków

Na zakończenie odbyły się jeszcze dwie konkurencje, które zdecydowanie miały na celu wyłącznie wprowadzenie gości w odpowiedni, przedwieczorny nastrój . Owe konkurencje to „Strzelanie do Pyry” a la Wilhelm Tell, czyli pyry umieszczonej w dłoni sylwetki Komendanta Regimentu, znanego jako Biskup. Jedynym wymogiem było użycie broni krótkiej. Drugą z dyscyplin były „Wrota od Stodoły” autorstwa regimentowego kolegi Pawła Kaszuba. Zabawa polegała na strzelaniu „na oślep” w zamknięte wrota stodoły, a następnie sprawdzeniu, po otwarciu wrót kto narobił w stodole większych szkód oraz ustaleniu kto był najbliżej wyznaczonego przez Pawła „głównego celu”.

Zawody zostały otwarte salwą na wiwat grupy rekonstrukcyjnej PRO oraz oficjalnie przez burmistrza Obornik pana Piotra Woszczyka oraz komendanta Regimentu Waldemara Króla. Rozdanie medali i pucharów odbyło się praktycznie o zachodzie słońca.

Poznański Regiment Odprzodowy

Wieczorem, na tych co zostali do niedzieli czekało już ognisko i biesiada w pobliskim wigwamie .

W imieniu organizatorów wszystkim uczestnikom „Dąbrówkowych” zawodów pragniemy podziękować za udział, wspaniałe nastroje i wyrozumiałość za ewentualne niedoskonałości. Dziękuję także za miłe słowa i opinie o tej imprezie.

Zachęcamy to obejrzenia zdjęć z imprezy w naszej galerii : link do albumu

Wyniki z zawodów oraz więcej szczegółów i materiałów multimedialnych znajduje się na Forum: http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=95453&postdays=0&postorder=asc&start=0