Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Kielcach 2017

By 7 maja, 2017 13 sierpnia, 2022 No Comments

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Kielcach rozpoczęto od mszy w intencji ojczyzny, która miała miejsce w katedrze. Wzięły w niej udział władze województwa oraz władze miasta, parlamentarzyści i rektorzy lokalnych uczelni. O uroczystą oprawę zadbali żołnierze i harcerze oraz uczniowie kieleckich szkół.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości w Parku Miejskim, rozpoczął się piknik historyczny „Vivat 3 Maja”, podczas którego zaprezentowały się grupy rekonstrukcji historycznej z całej Polski. Grupy rekonstrukcyjne odtworzyły różne epoki w historii Polski, począwszy od wczesnego średniowiecza aż po XX lecie międzywojenne.

Zaprezentowały się m.in. Poznański Regiment Odprzodowy, Bractwo Rycerskie Zamku Szydłów, Klub Historyczny Małogoski Oddział Powstańczy 1863, Krakowskie Przedstawicielstwo Polskiej Sztuki walki „Signum Polonicum” oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu. W pikniku po raz pierwszy wzieli udział także animatorzy kultury oraz jeden z najlepszych kataryniarzy w Polsce.

PEŁEN REPORTAŻ

fot. Mateusz Frąk, Echo Dnia Świętokrzyskie.