Stowarzyszenie Strzelców z Broni Historycznej i Czarnoprochowej
pn. Poznański Regiment Odprzodowy
Archiwum

I Piknik Strzelecki,
19 maja 2012

By 21 listopada, 2012 13 sierpnia, 2022 No Comments

19 maja br., na strzelnicy „Nad Flintą” w Dąbrówce Leśnej odbył się „Pierwszy Piknik Strzelecki”. Impreza stała się niecodzienną atrakcją dla pań, panów i całych rodzin z Obornik i okolic.

Organizatorem tej budzącej ciekawość i emocje było PRO.

Główną atrakcją imprezy było oczywiście strzelanie ze sztucerów traperskich, karabinów wojskowych, muszkietów czy pistoletów „pojedynkowych”.  Zadbano także o westernowe strzelania z rewolwerów, wystrzały z moździerza oraz średniowiecznej artylerii.

Dla najmłodszych, na osi 25 m przygotowana została także strzelnica pneumatyczna z bogatym arsenałem „wiatrówek”. Przy okazji Pikniku odbył się pokaz epokowego, umundurowania, osprzętu  i uzbrojenia. Jak to na pikniku, dla uczestników znalazło się też coś na ząb.

W pierwszej edycji tej imprezy wzięło udział kilkadziesiąt osób, ale sądząc po minach tych co byli w przyszłym roku na pewno będzie więcej „ciekawskich”.

I Piknik Strzelecki, 19 maja 2012

Bardzo dziękujemy redakcji „Dzień dobry Oborniki”, w szczególności pani Brygidzie Małeckiej za medialne wsparcie i artykuł podsumowujący wydarzenie.

I Piknik Strzelecki, 19 maja 2012

Artykuł dołączamy do wpisu w postaci pliku i życzymy miłej lektury.

Artykuł o I Pikniku Strzeleckim, 19 maja 2012

Leave a Reply