Stowarzyszenie Strzelców z Broni Historycznej i Czarnoprochowej
pn. Poznański Regiment Odprzodowy
Aktualności

II Mistrzostwa Polski w Strzelaniu z Broni Historycznej

By 11 czerwca, 2023 No Comments

W sobotę 3 czerwca na strzelnicy Lizawka w Poznaniu odbyły się II Mistrzostwa Polski w Strzelaniu z Broni Historycznej. Zawody w randze mistrzostw Polski organizowane przez Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego wraz z klubami Tarcza Szamotuły, KBS Opalenica, Jastrząb Swarzędz i fundacja Giwera pod patronatem PZSS, Wojewody Wielkopolskiego, Starosty Poznańskiego i Urzędu Miasta Poznania. Rozgrywano 4 konkurencje:

  • pistolet/rewolwer 50m
  • pistolet wojskowy (z kolbą) 50m
  • karabinek (długość łuski poniżej 50mm) 50m
  • karabin (długość łuski powyżej 50mm) 50

W każdej z konkurencji strzelec oddawał 10 strzałów do tarczy TS2 i 10 strzałów do tarczy NP23. W użyciu była wyłącznie broń licząca powyżej 50 lat typu wojskowego w oryginalnym stanie (nie modyfikowana).

Wraz z zawodami prezentowane były kolekcje historycznej broni – bardzo ciekawe eksponaty!!!

Jako miłośnicy starej broni uczestniczyliśmy w zawodach liczną grupą 6 strzelców (choć ze względu na licencje sportowe pod różnymi flagami – Bock Rawicz, KBS Tarnowo Podgórne i Amarant Poznań): Tomasz Błoch, Grzegorz Śmiglak, Michał Snela, Sławomir Sawala, Tomasz Kurmiel i Maciej Domański. Miejsc medalowych nie udało się zdobyć ale 2 piąte miejsca Tomka Błocha w pistolecie i karabinku to znaczny sukces. A za rok zobaczymy…